Pracownia św. Łucji IKONA I SŁOWO

podstr_kontakt_2

O mnie

Pierwszą ikonę św. Mikołaja napisałam pod kierunkiem ks. Mitrata Leoncjusza Tofiluka, twórcy Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim w 2005 roku. Od tamtego czasu, umiejętności ikonopisarskie pogłębiałam zarówno u prawosławnych, jak i katolickich ikonografów. W Pracowni Ikon św. Łucji powstają ikony, które służą do modlitwy w kaplicach i kościołach (m.in. w Słupsku, Elblągu, Koszalinie, Wałczu, a także w kościele franciszkanów w Brnie – Czechy). Piszę ikony także na zamówienie osób prywatnych.

W Pracowni doskonalą swoje umiejętności ikonopisarskie osoby pragnące poświęcić się pisaniu ikon. Pierwszym ważnym moim doświadczeniem było  prowadzenie zajęć w ramach religii, z pisania ikon w szkole podstawowej LOKOMOTYWA w Sopocie. Od tamtego czasu prowadzę grupy dzieci, które zapragnęły samodzielnie malować ikony. 

Dorośli mają możliwość pisania ikon podczas rekolekcji połączonych z pisaniem ikon w Domu Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana Ojców Franciszkanów w Gdańsku, które prowadzę wspólnie z ojcem Piotrem Pliszką OFMConv.
W ramach programu STUDIUM IKONY, prowadzę indywidualne zajęcia dla osób zaawansowanych w pisaniu ikon.

28379474_2042568775760196_3174617602590236443_n

Pisanie ikon pomaga mi w pogłębianiu życia duchowego. Swoje życie „układam” w rytmie Słowa Bożego, korzystając z wielowiekowej tradycji lectio divina.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć moich ikon na INSTAGRAMIE i facebook PRACOWNIA ŚWIĘTEJ ŁUCJI.

Ewa Łucja Sielicka

tel: +48 609 573 503